برپایی نمایشگاه عکس «آن لحظه که روح» در رفسنجان


برپایی نمایشگاه عکس «آن لحظه که روح» در رفسنجان

نمایشگاه عکس سیمین محیط با عنوان «آن لحظه که روح» از ۱۰ مرداد در گالری گلستان امین رفسنجان گشایش می‌یابد.

نمایشگاه «آن لحظه که روح» شامل ۳۰ قطعه عکس سیاه و سفید در ابعاد ۴۰ در ۶۰ تا ۵۰ در ۱۴۰ است که در قالب دوره عکاسی پروژه‌گرا زیر نظر رضا دیده‌بان یکی از مدرسین و پیشکسوتان عکاسی در معرض دید علاقمندان قرار خواهد گرفت.

در قسمتی از قاب نخست نمایشگاه آمده است:

نمایشگاه پیش رو با نگاهی متمایز به نوازندگی ساز توسط دوربین عکاسی پدید آمده است. تکنیکی که به بیان موضوع صاحب اثر برای انتقال اندیشه او به مخاطب به خوبی انتخاب و به کار گرفته شده است. سیمین محیط در خانواده‌ی اهل موسیقی رشد کرده و همواره عکاسی از علایق شخصی او بشمار رفته و با دقت و فراگیری مطالب دو دوره عکاسی پروژه گرا توانسته است این دو هنر را با یکدیگر بخوبی تلفیق کند و با بیانی اندیشمندانه به مفهوم پویایی در موسیقی اشاره کند. حسی که نوازنده ساز در هنگام نواختن با آن عجین شده و با ساز یکی می شود. و چونان معاشقه ای بین آن دو صورت می پذیرد که در یکدیگر حلول می کنند. ایجاد این حس و لحظه امکان پذیر نمی شد، مگر با به کارگیری فن عکاسی و ترکیب اندیشه صاحب اثر در بجا استفاده کردن از این تکنیک.

نمایشگاه مذکور از ۱۰ الی ۱۲مرداد ۱۳۹۷ هر روزه عصرها ساعت ۱۷ الی ۲۲ در گالری گلستان امین رفسنجان پذیرای علاقمندان به هنر موسیقی و عکاسی خواهد بود.

گفتنی‌‌ست آئین گشایش این نمایشگاه ساعت ۱۸.۳۰ عصر چهارشنبه دهم مرداد برگزار خواهد شد.

گالری گلستان امین در شهر رفسنجان ،خیابان شهید بهشتی واقع شده است.

Original Article

قبلی خانه پدری فروغ فرخزاد ثبت ملی می‌شود
بعدی نشست «پیشینه کاربرد کاغذ چینی در نسخه‌های خطی ایرانی»

بدون دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − شش =