فراخوان نخستین کتاب سال تصویرگری دینی


مرکزهنرهای تجسمی حوزه هنری در نظر دارد اولین «کتاب سال تصویرگری دینی» را در سال ۱۳۹۷ منتشر کند. بدین منظور فراخوانی را برای حضور علاقه‌مندان اعلام کرده است.

بر اساس این فراخوان شاخص‌های محتوایی مد نظر برگزار کننده در ذیل تصویرگری دینی در این دوره از رویداد، موضوعاتی چون مفاهیم و منابع اسلامی و قرآنی و ادیان آسمانی، قصص پیامبران و سیره ائمه اطهار، مناسبات اسلامی و آیین‌های دینی (اعیاد، مناسک عاشورایی و اربعین حسینی)، سبک زندگی اسلامی و خانواده ایرانی، جهاد و شهادت و مقاومت اسلامی و حمایت از مظلومین جهان است.

در این فراخوان درباره مقررات و چگونگی ارسال آثار آمده است:

۱.داوطلبان شرکت در این رویداد هنری می‌بایست حداقل «۵» و حداکثر «۱۰» اثر تصویرسازی خود را با حداقل ضلع کوچک در عرض ۲۰سانتی‌متر به‌صورت CMYK و با کیفیت ۳۰۰ DPI و با فرمت JPG از طریق ایمیل به نشانی زیر ارسال کنند: imagebook97@gmail.com

۲. برای حفظ کیفیت فایل آثار می‌توانید در چند مرحله آثار را ارسال شود.

۳.ضروری است فُرم شرکت در فراخوان توسط داوطلب پر شده و ضمیمۀ آثار شود.

۴. هر تصویرگر فقط می‌تواند آثار خود را برای این رویداد فرهنگی هنری ارسال کند؛ لذا چنانچه آثار توسط شخص دیگری ارسال شود در هر مرحله‌ای که این موضوع تشخیص داده شود مجموع آثار آن تصویرگر حذف خواهد شد.

۵. ارتباط تصویرگران با دبیرخانه تنها از طریق آدرس پست الکترونیک میسر است.

این فراخوان می‌افزاید آثار این دوره در شاخه‌های متنوعی همچون تصویرسازی برای طرح جلد و صفحات داخلی کتاب (با موضوعات تاریخی، رمان و … در حیطه موضوعات کلی فراخوان)، تصویرسازی برای جلد نشریات یا صفحات داخلی مطبوعات چاپی و الکترونیک (اعم از تصویرسازی برای ستون‌هایی چون مقاله، شعر، سرکلیشه های نشریات یا صفحات رابط وب)، تصویرسازی برای پوستر و اینفوگرافیک (چاپی و الکترونیک)، تصویرسازی پرتره، تصویرسازی برای تابلوهای شهری، تصویرسازی پی‌نما (کمیک استریپ)، تصویرسازی برای سینما و انیمیشن و موشن گرافیک (در زیرشاخه های طراحی شخصیت، تصویرسازی زمینه، کانسپت، استوری بُرد)، تصویرسازی برای محصولات فرهنگی و قالب های کاربردی و متریال‌های خاص (هدایای فرهنگی، کارت پُستال، تمبر، تیشرت، پیکسل، دفاتر یادداشت و …) گردآوری و بررسی می‌شود

این فراخوان تاکید کرده است تصویرگرانی که در شاخه محصولات فرهنگی صاحب اثر هستند، علاوه بر فایل خالص اثر، می‌بایست تصویری از نمونه کاربردی و تولیدی مورد نظر را نیز ارسال کنند.

نوشته فراخوان نخستین کتاب سال تصویرگری دینی اولین بار در روز رنگ پدیدار شد.

Original Article

قبلی نمایشگاه گروهی عکس«مراکز خرید» در موزه‌ی عکسخانه‌ی شهر
بعدی چرا طرح را قبل از انتشار، به متخصصان نشان نمی‌دهند؟! / انتقاد از پوستری که پوستر نیست و اعلان است

بدون دیدگاه

دیدگاهی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − چهار =