هشتمین سالانه ی هنر دیجیتال تهران [تادااکس] / گالری محسن

2 هفته پیش
لطفا امتیاز دهید


 


سالانه‌ی هنر دیجیتال تهران (تادااکس) در سال ۱۳۹۰ با هدف گشودن دریچه¬هایی نو به هنر بینا‌رشته¬ای و نیز ایجاد فضایی کارآمد و مستقل برای علاقه¬مندان این حوزه در تهران بنیان¬گذاری شد. هزینه¬‌ی بالای تجهیزات و ابزارها از یک سو و نبود موقعیت‌ها و بسترهای همکاری میان فعالان ایرانی و بین‌المللی در رشته‌های مختلف از سوی دیگر، امکان حضور، کسب تجربه و فعالیت هنرمندان، مهندسان و دانشمندان را در عرصه¬ی هنرهای آمیخته با تکنولوژی و دانش با محدودیت روبه¬رو کرده است؛ به همین دلیل به‌ندرت ظرفیت-های این‌چنینی برای نمایش و ارائه‌ی آثار با این رویکرد فراهم شده است. طی برگزاری هفت دوره‌ی پیاپی با حضور بیش از ۲۵۰ شرکت‌کننده‌ی ایرانی و بین‌المللی از ۲۰ کشور، همواره سعی بر آن بوده است تا با گسترش افق‌های دید و بسط همکاری‌ها از طریق تخصیص بودجه‌های حمایتی (تاداگرنت)، تعامل با بخش فرهنگی سفارت‌ها، همکاری با دانشگاه‌ها و فستیوال‌های بین‌المللی، برگزاری سخنرانی‌ها و نیز کارگاه‌های آموزشی به غنی‌تر کردن این بستر بپردازد. 

امسال هشتمین دوره‌ی تادااکس با درون‌مایه‌ی «پیدا و پنهان» و با حضور بیش از ۴۰ شرکت‌کننده‌ی ایرانی و بین‌المللی از ۸ کشور در سه فضای گالری محسن، مرکز نبشی و طبقات هنری آواسنتر از ۱۸ تا ۲۵ آبان‌ماه برگزار می‌شود. دو فضای نمایشگاهی گالری محسن و مرکز نبشی میزبان بیش از ۳۰ چیدمان است و طبقات هنری آواسنتر محل برگزاری ۱۵ اجرای دیداری‌¬ـ ¬شنیداری و نمایش ویدیو به همراه ۱۲ گفت‌و‌گوی هنرمندان درباره¬ی آثارشان و ۱ نشست درباب هنر، دانش و تکنولوژی خواهد بود. آثار به¬نمایش¬درآمده در این دوره از فستیوال از طریق فراخوان انتخاب شده¬اند.

در راستای بهبود کیفیت انتقال ایده و نحوه‌ی تعامل با هنرهای بینارشته‌ای، تیم راهنمای فستیوال طی دو نوبت در هر دو فضای گالری محسن و مرکز نبشی به برگزاری تور و نیز پاسخ‌گویی به سوالات خواهند پرداخت. به استثنای اجراهای دیداری‌ـ‌شنیداری، بازدید از تمامی فضاهای نمایشگاهی و حضور در کلیه‌ی سخنرانی‌ها برای عموم آزاد است.


 


جمعه ۱۸ آبان از ۴ عصر تا ۱۰ شب

ساعات بازدید

 شنبه تا پنجشنبه: ۱۲ ظهر تا ۸ شب


 

منبع

لطفا امتیاز دهید
0

رسانه های همکار